Kategorie
alpinistyka przemysłowa

Malowanie elewacji metodą alpinistyczną

Z malowaniem elewacji niskich i niewielkich budynków właściciele radzą sobie zazwyczaj samodzielnie. Problem zaczyna się przy wyższych budynkach, przy których rusztowanie nie zdaje egzaminu. W tym wypadku warto skorzystać z pomocy alpinistów przemysłowych.

Metoda alpinistyczna pozwoli znacznie obniżyć koszty oraz skrócić czas wykonania zlecenia. Nie trzeba w tym wypadku transportować ani ustawiać rusztowań, przy okazji nie narażamy elewacji budynku na niepotrzebne uszkodzenia, co często ma miejsce przy rozstawianiu rusztowania.

Jak przebiega alpinistyczne malowanie elewacji?

Malowanie elewacji to skomplikowany proces. Zanim rozpocznie się właściwe malowanie elewacji, powinno się należycie przygotować wszystkie ściany budynku. W pierwszej kolejności należy usunąć wszystkie zabrudzenia, następnie musimy pozbyć się starych, odpadających od podłoża i łuszczących się warstw farby oraz naprawić ewentualne uszkodzenia. Przygotowana w ten sposób elewacja jest czysta i gotowa do kolejnego etapu prac.

Jeżeli elewacja będzie malowana po raz pierwszy, koniecznie należy ją zagruntować. Pozwoli to na uzyskanie jednolitego wchłaniania farby oraz poprawi się przyczepność stosowanych farb. Z gruntowania możemy zrezygnować w sytuacji, gdy stara warstwa farby jest dobrze zachowana. Zalecamy jednak malowanie elewacji wraz z gruntowaniem powierzchni. Wpływa to na trwałość naniesionej farby oraz na końcowy efekt. Po zakończeniu etapu przygotowań możemy przystąpić do malowania elewacji danego obiektu.

Malowanie elewacji gravity

Jaka farba elewacyjna będzie najlepsza? 

Warto wiedzieć, że farba na elewację dobierana jest do podłoża, czyli do rodzaju tynku. Farba elewacyjna powinna zabezpieczać ściany zewnętrzne przed działaniem wody i wilgoci (także kwaśnych deszczów), zmiennych temperatur i promieniowania UV. Musi ponadto wyróżniać się dobrą odpornością mechaniczną i chemiczną. Zadaniem farby będzie ochrona elewacji przez długie lata, dlatego bardzo ważne jest, aby była wysokiej jakości. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kolor farby i dobrać go tak, aby pasował do otoczenia.

Współczesne elewacje budynków narażone są na wiele czynników powodujących ich zabrudzenie i słaby efekt estetyczny. Niezależnie od tego, czy malowanie elewacji odbywa się po raz pierwszy, czy jest ona poddana renowacji, warto zwrócić się do wykonawcy z udokumentowaną historią oraz dobrą opinią.

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, świadczymy usługi mycia i malowania wysokościowego różnego rodzaju powierzchni i elementów. Wykonujemy czyszczenie i mycie w miejscach trudno dostępnych – wymagających pracy w dostępie linowym. Pracując z doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą alpinistów przemysłowych masz pewność, że zlecona usługa zostanie zrealizowana sprawnie i w pełni profesjonalnie. Zawsze doradzimy, rozplanujemy pracę i zrealizujemy każdy projekt do końca. Nasza firma wykonuje rozmaite prace wysokościowe nie tylko na terenie województwa pomorskiego czy kujawsko-pomorskiego, ale również w całym kraju.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznie. Znając szczegóły i wymagania danego zlecenia, będziemy w stanie przedstawić dokładną cenę.

e-mail: kontakt@gravity-alpinistyka.pl 

tel: 737 375 679

Szczegóły naszej oferty znajdziesz tutaj : alpinistyczne malowanie elewacji woj. pomorskie