Kategorie
alpinistyka przemysłowa

Konserwacja, malowanie konstrukcji stalowych z firmą Gravity

Malowanie konstrukcji stalowej w celu zabezpieczenia przed korozją polega na pokryciu jej elementów powłoką farby o określonych właściwościach. Wybór farb dostępnych na rynku jest bardzo duży i aby wybrać odpowiednią, trzeba wiedzieć, w jakim środowisku będzie eksploatowana konstrukcja stalowa. Na efektywność powłoki antykorozyjnej poza samą farbą ma wpływ odpowiednie przygotowanie powierzchni przed malowaniem oraz sposób aplikacji, co z kolei wpływa na większą pracochłonność całego procesu. Dzięki dużej różnorodności farb i metod aplikacji praktycznie nie istnieją ograniczenia związane z kształtem i rozmiarem malowanej konstrukcji.

Idealna farba do prac na wysokościach

Podczas prac na wysokościach bardzo ważne jest stosowanie możliwie najlepszych produktów i najskuteczniejszych rozwiązań. Kwestia ta dotyczy również odpowiedniego doboru farb antykorozyjnych.

Idealna farba do malowania konstrukcji stalowych na wysokości powinna spełniać kilka istotnych cech. Pierwsza z nich to dobra przyczepność do przynajmniej kilku rodzajów podłoży. Pozwoli to na szybsze pokrycie farbą różnych powierzchni jak stal, miedź, czy żeliwo. Farba powinna być również jednoskładnikowa, aby nie tracić czasu na łączenie i dodatkowe mieszanie komponentów. W trosce o zdrowie alpinistów przemysłowych stosuje się farby wodorozcieńczalne. Są one bardziej ekologiczne i prawie bezwonne podczas aplikacji. Ostatnia cecha, równie ważna, jak pozostałe to dobre krycie farby. Pozwoli to na szybsze i skuteczniejsze wykonanie prac na wysokościach, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i zbędnych kosztów.

Przygotowanie podłoża

Na nic zdadzą się dobre jakościowo produkty, jeśli zapomnimy o właściwym przygotowaniu powierzchni do malowania. Kluczowe jest dokładne oczyszczenie podłoża, szczególnie jeśli widać już na nim pierwsze ślady korozji.

W zależności od rodzaju podłoża oraz stopnia zabrudzenia przeprowadzamy jeden z poniższych rodzajów oczyszczania powierzchni:

  • czyszczenie ręczne, mechaniczne
  • czyszczenie strumieniowo-ścierne
  • czyszczenie strumieniowo-ścierne w osłonie wody
  • czyszczenie-odtłuszczanie myjkami ciśnieniowymi i specjalistyczną chemią.

Na oczyszczoną ręcznie lub mechanicznie powierzchnię, nakładamy farbę o najlepszych właściwościach antykorozyjnych. W rezultacie otrzymujemy powłokę o bardzo wysokiej odporności na korozję.

Jakie podłoża malujemy?

  • Budynki stalowe: hale, magazyny, fabryki
  • Konstrukcje stalowe: kominy, rurociągi, mosty, wiadukty
  • Zbiorniki: silosy, skipy
  • Elementy: suwnice, żurawie transportowe

Konserwacja i malowanie konstrukcji stalowych przez firmę Gravity z Gdyni

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, świadczymy usługi mycia i malowania wysokościowego różnego rodzaju powierzchni i elementów. Wykonujemy czyszczenie i malowanie w miejscach trudno dostępnych – wymagających pracy w dostępie linowym. 

Pracując z doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą alpinistów przemysłowych masz pewność, że zlecona usługa zostanie zrealizowana sprawnie i w pełni profesjonalnie. 

Zawsze doradzimy, zaplanujemy pracę i zrealizujemy każdy projekt do końca. Nasza firma wykonuje rozmaite prace wysokościowe nie tylko na terenie Trójmiasta, ale również w całym kraju.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznie. Znając szczegóły i wymagania danego zlecenia, będziemy w stanie przedstawić dokładną cenę.

e-mail: kontakt@gravity-alpinistyka.pl 

tel: 737 375 679