Kategorie
alpinistyka przemysłowa

Montaż kolców przeciw ptakom. Dlaczego warto je zamontować?

Obecnie możemy zauważyć, że gołębie, mewy czy inne ptaki coraz mniej boją się ludzi. Stały się natrętne i trudno je odgonić. Mimo że wyglądają niewinnie i uroczo to w ich odchodach gromadzą się wirusy, które mogą być groźne dla naszego zdrowia.


Ptasie odchody brudzą nie tylko elewacje, parapety czy okna, ale nierzadko zdarza się, że my sami zostaniemy naznaczeni ptasią kupą i słowo pocieszenia, że to na „na szczęście” wcale nie pomaga 🙂


Dlatego coraz więcej właścicieli budynków, aby chronić nie tylko estetyczny wygląd budynku, ale również zdrowie swoje i innych osób decyduje się na montaż antyptaków.

Kolce przeciw ptakom — legalna i skuteczna ochrona

W internecie pojawiło się wiele obaw czy takie kolce na ptaki są etyczne oraz, czy przede wszystkim są legalne.


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska, zakazane jest umyślne okaleczanie ptaków, a producenci kolców przywiązują dużą wagę, aby produkt nie wyrządzał krzywdy. Druty są tępo zakończone, czyli bezpieczne, więc także i legalne. Odpowiednio dobrane i zamontowane kolce to skuteczna i zgodna z prawem ochrona przeciw ptakom.

Montaż kolców przeciw ptakom

Kolce przeciw ptakom montowane są przeważnie w miejscach trudno dostępnych jak dachy, gzymsy, balkony czy tablice reklamowe. Przytwierdzane są do danej powierzchni za pomocą kleju oraz nierdzewnych opasek zaciskowych. Z kolei podczas montażu kolców na powierzchniach drewnianych stosuję się zazwyczaj gwoździe karbowane lub wkręty nierdzewne.

W montażu kolców przeciw ptakom trudność polega na tym, że ich montaż należy wykonać w miejscach trudno dostępnych dla człowieka, które natomiast są ulubionymi miejscówkami gołębi i innych skrzydlatych stworzeń.

Samodzielna instalacja raczej nie wchodzi w grę, ponieważ prace takie często wykonywane są w niebezpiecznych warunkach oraz trzeba posiadać odpowiedni sprzęt i uprawnienia.

Przy tego typu zleceniach idealnie sprawdzi się firma alpinistyczna jak np. firma Gravity z Gdańska. Dzięki posiadanym uprawnieniom pracy na wysokościach i wykorzystaniu technik alpinizmu przemysłowego potrafią dotrzeć w najbardziej niedostępne miejsca, w których przesiadują ptaki.

Siatka przeciw ptakom czy kolce na ptaki?

Ciężko jednoznacznie określić co jest lepsze. Wszystko zależy od danej powierzchni, którą chcesz zabezpieczyć. Musisz mieć również na uwadze to, że nie w każdym miejscu będziesz w stanie zamontować siatki – potrzebują one odpowiedniego zakotwienia (np. haczyki, kołki, zaczepy). Również nie w każdej przestrzeni sprawdzą się kolce. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z firmą alpinistyczną – mailowy bądź telefoniczny.

Jeśli szukasz alpinisty przemysłowego, który sprawnie i rzetelnie wykona Twoje zlecenie, skontaktuj się z nami. Mamy bogate doświadczenie w tej branży. Bardzo poważnie podchodzimy do zasad BHP oraz posiadamy międzynarodowe uprawnienia do wykonywania prac na wysokości.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie montażu kolców przeciw ptakom lub chcesz otrzymać darmową wycenę, napisz do nas na adres:

  • e-mail: kontakt@gravity-alpinistyka.pl 
  • tel: 737 375 679

Szczegóły naszej oferty znajdziesz tutaj : montaż antyptaków pomorskie