Odśnieżanie dachów i zbijanie sopli na wysokości

Zadbaj o bezpieczeństwo w obrębie swojego budynku

Podczas sezonu zimowego świadczymy kompleksowe usługi odśnieżania dachów i usuwania sopli lodu. Nasi wykwalifikowani alpiniści przemysłowi, dysponując odpowiednim sprzętem oraz wiedzą, są w stanie całą akcję przeprowadzić szybko, sprawnie i co najważniejsze z zachowaniem szczególnej ostrożności, tak by nikomu nie stała się żadna krzywda. Wykorzystując techniki alpinistyczne oraz profesjonalny sprzęt jesteśmy wstanie odśnieżyć nawet trudno dostępne miejsca. Zajmujemy się odśnieżaniem m.in. powierzchni dachów firm, hali, galerii handlowych, magazynów, kościołów, instytucji publicznych itp.

Dlaczego odśnieżanie dachów należy powierzyć alpinistom przemysłowym?

Odśnieżanie dachów na własną rękę może być bardzo niebezpieczne nie tylko dla niedoświadczonej osoby która odśnieża dach, ale również dla osób w pobliżu budynku. Dlatego zawsze warto zgłosić się o pomoc do profesjonalnych alpinistów przemysłowych, którzy w pracy na wysokości wykorzystują odpowiednie zabezpieczenia oraz sprzęt, tak aby nie narazić nikogo na niebezpieczeństwo. Korzystając z usług i wiedzy fachowców masz również pewność, że cała praca przebiegnie sprawnie, bezpiecznie i co najważniejsze bez żadnych strat czy niepotrzebnych kosztów

Prawo a odśnieżanie dachów

Zgodnie z prawem budowlanym – za utrzymanie budynków we właściwym stanie technicznym i bezpieczeństwo ich użytkowania są odpowiedzialni właściciele i zarządcy budynków. To również na nich spoczywa obowiązek odśnieżania dachu w przypadku wystąpienia intensywnych opadów atmosferycznych. Konsekwencje nieodśnieżonych dachów mogą być katastrofalne w skutkach. Zalegająca zimą pokrywa śniegowa czy zwisające sople są bardzo niebezpieczne nie tylko dla obiektów budowlanych i mienia znajdującego się w środku, ale przede wszystkim dla życia ludzi znajdujących się w tych obiektach i w ich pobliżu.

Naszym klientom oferujemy m.in.​

 • odśnieżanie dachów płaskich oraz stromych m.in. obiektów przemysłowych, handlowych, mieszkalnych, instytucjonalnych,
 • skuwanie sopli,
 • usuwanie nawisów śniegowych,
 • odladzanie rynien i spustów,
 • usuwanie innego typu zagrożeń występujących w okresie zimowym,

Współpracując z nami otrzymasz m.in.:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie odśnieżania czy usuwania sopli,
 • bezpłatną wycenę oraz gwarancję atrakcyjnej ceny,
 • elastycznie dopasowane rozwiązania,
 • wygodę współpracy z profesjonalnym i sprawdzonym zespołem fachowców.
 • gwarancję bezpieczeństwa wykonywanych przez nas prac

W jakich miastach odśnieżacie dachy?

Odśnieżanie oraz inne zimowe prace na wysokości  wykonujemy na terenie miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Elbląg, Malbork, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń, Szczecin, Warszawa, Wrocław i wielu innych miast Polski.

Masz pytania? Chętnie odpowiemy!


  Najczęściej zadawane pytania

  Jak określić, jakie obciążenie dachu śniegiem zagraża jego bezpieczeństwu?

  Waga śniegu rośnie wraz z czasem zalegania pokrywy śnieżnej oraz zależy od miejsca, klimatu i wysokości nad poziomem morza. Każdy dach ma inną dopuszczalną pokrywę śnieżną, która może na nim zalegać. Aby ją oszacować potrzebne są indywidualne wyliczenia, uzależnione od wielu czynników.

  Ile kosztuje odśnieżanie dachów?

  Cena zależy od powierzchni dachu, który mamy odśnieżyć. Zachęcamy do kontaktu z nami przez formularz kontaktowy, mailowo bądź telefonicznie. Kontaktując się z nami proszę podać w metrach kwadratowych jaka jest powierzchnia do odśnieżenia. Wtedy będziemy mogli podać Państwu konkretną cenę. 

  Na czym polega abonamentowe odśnieżanie dachów?

  Wykupienie abonamentu na odśnieżanie dachu obejmuje jego stałą kontrolę od listopada do marca, niezależnie od ilości opadów śniegu. Na ten czas podpisujemy umowę z klientem. Czas reakcji od wystąpienia intensywnych opadów to ok. 3 godziny, usługa wykonywana jest 7 dni w tygodniu. Dostępność 24/h.

  Czy odśnieżacie również dachy domów jednorodzinnych?

  Oczywiście, że tak! Odśnieżamy dachy różnych obiektów zaczynając od domu jednorodzinnego poprzez odśnieżanie dachu hali , sklepu , magazynu , salonu samochodowego , kamiennicy. 

  Kiedy muszę zlecić odśnieżanie dachu?

  Jeśli pokrywa śnieżna przekracza 20cm, wtedy należy zlecić taką usługę specjalistom z odpowiednimi uprawnieniamiNajlepszą opcją będzie dla Państwa wykupienie abonamentu na tego typu usługi znacznie wcześniej. Ceny w sezonie są kilkakrotnie wyższe niż przed nim zatem bardzo rozważne jest zamówienie usługi odśnieżania dachu jeszcze przed rozpoczęciem zimy. 

  Do kogo należy obowiązek monitorowania pokrywy śnieżnej na dachu ?

  Za usuniecie śniegu odpowiedzialni są zarządcy i właściciele obiektów. W przypadku niezastosowania się do wymogów prawa, grozi im kara grzywny, ograniczenia bądź pozbawienia wolności do roku (zgodnie z art. 91a ustawy „Prawo budowlane”).  To na nich spoczywa również obowiązek usuwania sopli, brył śniegu, nawisów śnieżnych i lodowych mogących zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych przebiegających bezpośrednio przy budynku.

  Gravity Alpinistyka Przemysłowa

  Gravity Alpinistyka Przemysłowa świadczy usługi w zakresie specjalistycznych prac wysokościowych. Wykonujemy różnego rodzaju prace, w których konieczne jest wykorzystanie dostępu linowego i technik alpinistyki przemysłowej. Prace realizujemy na terenie całej Polski, a w razie potrzeby również w pozostałych krajach Europy.

  Kontakt

  Gravity Usługi Alpinistyczne Sebastian Lieder