Kategorie
alpinistyka przemysłowa

Podnośniki koszowe w pracy na wysokości

Podnośniki koszowe są obecnie bardzo często wykorzystywane w różnych pracach na wysokości. Pozwalają one unieść pracowników na daną wysokość razem z niezbędnymi narzędziami oraz materiałami. Zabezpieczają ich także przed upadkiem, dzięki stabilnej platformie otoczonej koszem, który umożliwia przypięcie uprzęży. Oczywiście podnośnikiem koszowym może operować wyłącznie osoba z ważnymi uprawnieniami UDT odpowiedniej kategorii oraz aktualnymi badaniami lekarskimi.

Unikalna konstrukcja podnośników umożliwia wykorzystywanie ich niemal w każdych warunkach terenowych. Na rynku jest cała masa różnych typów podnośników, dzięki czemu można dobrać je idealnie do potrzeb danego zlecenia.  Mimo różnic w budowie tych maszyn łączy je kilka elementów wspólnych. Wszystkie składają się z kosza (platformy), wysięgnika (nożycowego, teleskopowego, przegubowego albo przegubowo-teleskopowego) i podwozia.

Koszt, który może okazać się oszczędnością.

Podnośniki pozwalają oszczędzić sporo czasu w odróżnieniu od standardowego rusztowania. Dobrym przykładem może być tu np. czyszczenie elewacji. W przypadku standardowego rusztowania praca ciągnęłaby się o wiele dłużej, ze względu na konieczność ciągłego przestawiania i zabezpieczenia rusztowania czy drabiny. Podnośniki w znacznym stopniu skracają czas potrzebny na realizację danego zlecenia, dzięki czemu firma zlecająca daną pracę na wysokości może ten czas przeznaczyć na realizację innych ważnych zadań. Doceniają to przede wszystkim firmy, które rzadko wykonują prace na wysokości oraz nie chcą ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem i obsługą własnego podnośnika.

Mycie elewacji przy użyciu zwyżki

W dużych miastach, gdzie miejsca na rozstawienie rusztowania jest zbyt mało, czyszczenie elewacji zazwyczaj odbywa się za pomocą podnośnika koszowego, który jest sterowany z poziomu platformy roboczej lub u dołu dźwignicy. Dzięki czemu pracownicy sprawnie i bezpiecznie mogą dotrzeć nawet do 15 piętra. Mycie elewacji w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie za pomocą zwyżki zapewnia operatorom odpowiednią manewrowość, mobilność oraz przyśpiesza tempo prac i ułatwia czyszczenie elewacji w trudno dostępnych miejscach.

Czyszczenie elewacji Gdańsk – jak myje się budynki w województwie pomorskim?

Czyszczenie elewacji budynków w większych miastach jak Gdańsk, Sopot czy Gdynia wymaga uzyskania odpowiednich zgód od włodarzy miasta. W przypadku mycia elewacji na środku ulicy lub ciągów komunikacyjnych konieczna będzie nie tylko zgoda na zajęcie pasa ruchu, ale również trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie terenu prac przed dostępem osób postronnych.


Jeśli czyszczenie elewacji odbywa się w ścisłym centrum miasta, może się zdarzyć tak, że Urząd Miasta zleci ich wykonanie nad ranem lub w nocy, aby nie tamować ruchu w godzinach szczytu. Więc warto się wcześniej rozeznać, kiedy takie prace mogą być przeprowadzone.


Zatrudnienie firmy, która wykona czyszczenie elewacji za pomocą podnośnika koszowego czy zwyżki to również świetna okazja do wykonania innych czynności związanych z utrzymaniem lub konserwacją budynku, jak np. montaż reklam, banerów czy liter przestrzennych. To duża oszczędność dla właściciela budynku. Gdyż zlecając kilka prac jednocześnie, oszczędza nie tylko pieniądze, ale również sporo czasu.

Czyszczenie elewacji Gdańsk

Montaż reklam przy użyciu podnośnika koszowego

Podnośniki koszowe idealnie nadają się do montażu reklam w Gdańsku, Sopocie, Elblągu czy innych dużych miastach. Przyśpieszają oraz ułatwiają prace montażowe w trudno dostępnych miejscach, skracając tym samym czas realizacji danego zlecenia nawet o połowę, w porównaniu z tradycyjnym rusztowaniem.


Zazwyczaj do montażu reklam na standardowych obiektach budowlanych wykorzystuje się podnośniki koszowe o wysięgu roboczym na poziomie od 22 do 45 m. Im większy wysięg roboczy, tym podnośnik koszowy pozwoli montować reklamy na większych wysokościach, a także zapewni większy obszar roboczy w poziomie, co jest szczególnie istotne podczas montażu reklam wielkoformatowych. 

Montaż reklam w Trójmieście a wymagane dokumenty i zgoda na zajęcie pasa ruchu

Podnośnik koszowy jak każdy sprzęt dźwignicowy podlegający dozorowi technicznemu musi mieć wykonany aktualny przegląd UDT. Taki podnośnik może być obsługiwany wyłącznie przez osobę, która ma uprawnienia UDT, ważne badania lekarskie oraz przeszła szkolenie BHP.


Jeśli podnośnik będzie zajmował pas ruchu na czas prac montażowych, konieczne będzie uzyskanie odpowiednich zgód w wydziale gminy i miasta lub u zarządcy drogi. W przypadku gdy prace montażowe będą utrudniały ruch, organ, który wydał zgodę, może wymagać zastosowania oznakowania objazdów lub zezwolić na wykonanie prac wyłącznie w godzinach nocnych, lub w dni wolne.

Gravity Podnośnik Koszowy, Zwyżka

Jeśli szukasz firmy, która sprawnie i rzetelnie wykona Twoje zlecenie, skontaktuj się z nami. Mamy bogate doświadczenie w tej branży. Bardzo poważnie podchodzimy do zasad BHP oraz mamy międzynarodowe uprawnienia do wykonywania prac na wysokości. W naszej ofercie dostępne są wszelkie usługi związane z pracami wysokościowymi — zajmujemy się m.in. montowaniem konstrukcji, myciem elewacji, montażem antyptaków czy montażem reklam wielkoformatowych.


Szczegóły naszej oferty znajdziesz tutaj : OFERTA


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie do naszej pracy na wysokości lub chcesz otrzymać darmową wycenę, lub porozmawiać z nami o Twoim zleceniu, napisz do nas lub zadzwoń.

  • e-mail: kontakt@gravity-alpinistyka.pl 
  • tel: 737 375 679