Kategorie
alpinistyka przemysłowa

Praca alpinisty przemysłowego to nie tylko mycie okien wieżowców

Większość osób kojarzy pracę alpinisty przemysłowego z myciem okien na wysokości. Jednak osoby zajmujące się tym zawodem oferują znacznie więcej usług niż tylko mycie okien. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne kategorie usług  w alpinistyce przemysłowej.

Pierwsza z nich odejmuje usługi montowania kolców i zabezpieczeń przeciw ptakom, które cały czas brudzą parapety czy gzymsy, przez co budynek nie prezentuje się ładnie i estetycznie.  

Kolce przeciw ptakom (znane również pod nazwami BirdSystem lub Stop-ptaki) mogą być zamontowane na wąskich elementach architektonicznych jak np. poręcze, barierki czy balustrady. Montaż zabezpieczeń przeciw ptakom związany jest również z użyciem siatek polietylenowych. Można nimi zabezpieczać balkony, tarasy, a nawet całe elewacje.

Warto również wspomnieć, że stosowane przez alpinistów kolce mają tępo zakończone druty, dzięki czemu ptaki są bezpieczne. W bezpośrednim kontakcie nie ranią one w żaden sposób ptaków.

Druga kategoria usług to spawanie na wysokości oraz prace montażowe na wysokości. Bardzo ważne są tutaj m.in. precyzja, dokładność, fachowa wiedza oraz doświadczenie.

W zakresie usług monterskich na wysokości i w miejscach trudno dostępnych znajdują się m.in.: naprawy, wzmocnienia oraz montaż konstrukcji stalowych i aluminiowych takich jak: podesty robocze, drabinki, uchwyty antenowe, montaż wewnętrznych i zewnętrznych pionów wentylacyjnych, montaż balustrad balkonowych, montaż rusztowań wszelkiego typu itp.

Zdecydowanym plusem montażu konstrukcji stalowych przy użyciu technik alpinistycznych jest  możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc bez użycia podnośników, rusztowań czy zwyżek, które generują dodatkowe koszty dla zleceniodawcy.

Alpinistyczne malowanie i czyszczenie elewacji budynków to jedno z często zlecanych prac na wysokości. Wykorzystując techniki linowe, alpiniści są w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu z dużą łatwością potrafią usunąć zabrudzenia w zakamarkach budynku czy pomalować każde niedostępne miejsce.

Kolejna kategoria usług oferowanych przez osoby pracujące na wysokości zawiera usługi montowania oraz demontażu wszelkich reklam wielkoformatowych jak banery, siatki mesh, billboardy, reklamy  świetlne itp. Warto podkreślić, że profesjonalny montaż oraz odpowiednie wyeksponowanie reklamy to gwarancja dotarcia do wielu klientów.

Z kolei podczas sezonu zimowego prym wiodą usługi odśnieżania dachów oraz zbijania sopli na wysokości. Odśnieżanie dachów na własną rękę może być bardzo niebezpieczne nie tylko dla niedoświadczonej osoby, która odśnieża dach, ale również dla osób w pobliżu budynku. Dlatego zawsze warto zgłosić się o pomoc do profesjonalnych alpinistów przemysłowych, którzy w pracy na wysokości wykorzystują odpowiednie zabezpieczenia oraz sprzęt, tak aby nie narazić nikogo na niebezpieczeństwo. Korzystając z usług i wiedzy fachowców masz również pewność, że cała praca przebiegnie sprawnie, bezpiecznie i co najważniejsze bez żadnych strat czy niepotrzebnych kosztów.

Jeśli szukasz alpinisty przemysłowego, który sprawnie i rzetelnie wykona Twoje zlecenie, skontaktuj się z nami. Mamy bogate doświadczenie w tej branży. Bardzo poważnie podchodzimy do zasad BHP oraz posiadamy międzynarodowe uprawnienia  do wykonywania prac na wysokości. W naszej ofercie dostępne są wszystkie usługi związane z robotami wysokościowymi, które opisaliśmy powyżej. Więcej szczegółów o każdej z nich znajdziesz w zakładce oferta lub klikając na link poniżej.

Zobacz naszą ofertę usług alpinistycznych

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie naszej pracy na wysokości lub chcesz otrzymać darmową wycenę lub porozmawiać z nami o Twoim zleceniu, napisz do nas na adres: kontakt@gravity-alpinistyka.pl lub zadzwoń, tel: 737 375 679