Kategorie
alpinistyka przemysłowa

Profesjonalne mycie okien na wysokości

Czyszczenie okien wysokich budynków jest skomplikowanym i bardzo czasochłonnym zadaniem. Wymaga to specjalistycznego przygotowania i dużego doświadczenia.

Przepisy dotyczące prac na wysokości wymagają od pracodawców pewności, że prace na wysokości będą odpowiednio zaplanowane, nadzorowane i wykonywane przez fachowców.

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, zyskujemy jednak pewność, że szklane, trudno dostępne powierzchnie zostaną kompleksowo wyczyszczone i zaimpregnowane.

Podnośnik czy alpinista?

Zastanawiając się nad wyborem metody mycia okien na wysokości mamy zazwyczaj dwa rozwiązania. Pierwsze z nich polega na myciu okien z poziom gruntu za pomocą podnośnika lub zwyżki. Drugie bazuje na skorzystaniu z pomocy alpinistów przemysłowych. Wybór metody uzależniony jest zatem od wysokości budynku.

Pierwsza metoda polecana jest dla budynków niewysokich do ok. 30 metrów. Wynajem podnośnika ma swoją cenę, jednak jakość mycia jest tu bardzo dobra, bo operator sprzętu myjącego ma dostęp do wody. Dzięki temu można nadal usuwać trudne zabrudzenia. Jeśli budynek jest wyższy, stosujemy mycie alpinistyczne.

Mycie okien wodą zwykłą czy demineralizowaną ?

Istotnym utrudnieniem podczas mycia okien na wysokości, jest woda, która zbyt szybko odparowuje ze szklanej powierzchni. Zwykła woda z kranu jest pełna osadów i minerałów, która po wyschnięciu może pozostawić nieestetyczne smugi i zacieki.

Dlatego fachowcy, aby przyśpieszyć i ułatwić sobie pracę używają głównie wody demineralizowanej. Taka woda powstaje dzięki przepuszczeniu zwykłej wody z kranu przez szereg filtrów, dzięki czemu nie posiada już osadów mogących powodować smugi.

Na czyszczone powszechnie stosowane są również różnego rodzaju preparaty, które przeciwdziałają przyleganiu zabrudzeń. Dzięki czemu nie trzeba będzie tak szybko powtarzać czyszczenia szyb.

Profesjonalny sprzęt do mycia okien na wysokości jest również ważny. Każda profesjonalna ekipa będzie wyposażona w ściągaczki, myjki, skrobaki, przyssawki czy kije teleskopowe.

Pamiętaj, że chociaż mycie okien w domu może być stosunkowo łatwe, staje się znacznie trudniejsze, gdy trzeba to robić dziesiątki metrów nad ziemią. Absolutnie nie warto ryzykować, zatrudniając osoby prywatne, nieposiadające odpowiedniego doświadczenia i sprzętu.

Jeżeli jesteś z Trójmiasta i szukasz ekipy do czyszczenia okien na wysokości – skontaktuj się z nami! Postaramy się możliwie jak najszybciej odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości. 

Oprócz okien myjemy również powierzchnie gładkie, elewacje szklane i z blachy trapezowej oraz z innych materiałów.

Szczegóły naszej oferty znajdziesz poniżej. Wystarczy kliknąć link 🙂

Zobacz ofertę usług na wysokości