Kategorie
alpinistyka przemysłowa

Ruszył sezon na montaż kolców przeciw ptakom

Wiosna to idealny czas na montaż kolców przeciw ptakom. Dzięki temu właściciele budynków mogą zabezpieczyć setki metrów elewacji, kasetony świetlne czy konstrukcję przydachową i tym samym rozwiązać problem zanieczyszczenia obiektów ptasimi odchodami.


Moduły można zamontować wszędzie tam, gdzie obecność gołębi jest niepożądana, niezależnie od rodzaju podłoża. Montaż kolców przeciw ptakom jest w Polsce w pełni legalny, jeżeli dostosujemy się do zaleceń ministerstwa środowiska. Dzięki temu, że kolce są tępo zakończone, nie czynią krzywdy ptakom, tylko zmuszają je do zmiany miejsca bytowania.

Jak w skrócie przebiega montaż kolców przeciw ptakom?

1. W pierwszej kolejności trzeba oczyścić podłoże, do którego będą przyklejane kolce.
2. W kolejnym kroku przygotowujemy powierzchnię, aby klej sylikonowy dobrze przywarł do danego podłoża, na którym mają znaleźć się kolce lub spirale przeciw ptakom.
3. Na koniec przyklejamy kolce klejem sylikonowym i w razie potrzeby zakładamy opaski zaciskowe — jeśli są to powierzchnie o dużym nachyleniu lub wąskim przekroju jak np. rury.

W przypadku montażu kolców przeciw ptakom na powierzchniach drewnianych zamiast sylikonu wykorzystujemy wkręty lub gwoździe.

W jakich miejscach firma Gravity z Gdyni może zamontować kolce na ptaki?

  • Antyptaki mogą być zamontowane m.in. na:
  • gzymsach,
  • parapetach,
  • pasach podrynnowych,
  • rzeźbach,
  • tablicach reklamowych,
  • alarmach, klimatyzatorach,
  • osłonach kabli i innych wystających elementach architektonicznych.

Co z montażem siatek przeciw ptakom?

Siatki przeciw ptakom stosujemy, aby ochronić większe powierzchnie przed ptakami jak dachy magazynów, hal, balkony, wnęki oraz inne elementy budynków, przy których kolce nie dają egzaminu.


Siatki przeciw ptakom dopina się do wcześniej stworzonego stelażu z linek stalowych, za pomocą profesjonalnych zszywaczy. Montaż musi być wykonany z odpowiednią starannością, bez zostawiania żadnych przestrzeni, przez które mogą przedostać się ptaki.

Planujesz montaż kolców przeciw ptakom? Zleć to zawodowcom.

Biorąc pod uwagę nasze wieloletnie doświadczenie w branży alpinistycznej, jesteśmy w stanie wykonać takie montaże od początku do końca, oferując klientowi kompleksowość usługi.


Zaufaj fachowcom z firmy Gravity. Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej ochronie budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej oraz zabytków przed ptakami. Oferujemy doradztwo w doborze odpowiednich materiałów oraz profesjonalny montaż.

Jeśli masz pytania odnośnie montażu kolców przeciw ptakom lub chcesz otrzymać darmową wycenę, napisz do nas na adres:

e-mail: kontakt@gravity-alpinistyka.pl 

tel: 737 375 679

Szczegóły naszej oferty znajdziesz tutaj : montaż kolców przeciw ptakom woj. pomorskie