Kategorie
alpinistyka przemysłowa

Usuwanie zielonych nalotów z elewacji z firmą Gravity

Piękna elewacja to wizytówka każdego budynku. Zwykle jednak tylko na początku wygląda ona doskonale. Z biegiem czasu pokrywa się osadem, kurzem, a nawet pleśnią lub grzybem. Co jakiś czas trzeba więc zadbać o jej oczyszczenie. W przeciwieństwie do czyszczenia niewielkich zanieczyszczeń, usunięcie zielonego nalotu z elewacji wymaga więcej pracy.

Czym jest zielony nalot na elewacji?

Zielony nalot na elewacji to glony, które umiejscawiają się na zawilgoconych ścianach. Narost z glonów szpeci ściany i może doprowadzić do zniszczenia warstw wykończeniowych elewacji. Same glony nie są wprawdzie groźne dla ludzi, ale są pożywką dla grzybów pleśniowych. Kiedy pojawią się na ścianach, najlepiej czym prędzej się ich pozbyć.

Intensywność występowania tego typu „zielonych nalotów” jest bardzo różna i zależy od stężenia zarodników glonów i grzybów w otoczeniu oraz występowania określonych czynników sprzyjających (np. drzew, zacienienia, zawilgocenia, zaroszenia ścian, bliskości zbiorników wodnych itp.).

Jak pozbyć się glonów z elewacji?

Czyszczenie elewacji z glonów powinieneś rozpocząć od zlokalizowania największych skupisk zanieczyszczeń oraz dokładnego ich wyszorowania. Następnie opłucz całą elewację, aby przygotować ją na nałożenie środków biobójczych. Kiedy się one odpowiednio wchłoną, powinieneś zadbać jeszcze o zabezpieczenie elewacji przed ponownym pojawieniem się nalotu. W tym celu skorzystaj z farby z zawartością biocydów lub wybierz bezbarwny impregnat, tworzący nieprzepuszczalną dla mikroorganizmów powłokę.

Glony na elewacji — jak zapobiec pojawieniu się glonów.

Żeby nie doszło do wykwitów glonów na elewacji, trzeba usuwać źródła wilgoci – niezwłocznie naprawiać uszkodzenia rynien i rur spustowych, a także zrobić opaskę żwirową wokół cokołu, żeby chronić budynek przed wodą rozpryskową. Regularne mycie elewacji zapobiega kumulacji na powierzchni ścian substancji odżywczych dla glonów. Takie mycie można zrobić samemu lub zlecić je wyspecjalizowanej firmie jak nasza.

Czyszczenie elewacji przeprowadzamy sprawnie i skutecznie – do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Wspólnie z Klientem ustalamy niezbędny zakres wykonywanych prac. Nasze zaplecze technologiczne i wiedza to oszczędność Twoich pieniędzy – doradzimy w wyborze optymalnej formy czyszczenia.

Masz więcej pytań? Napisz do nas lub zadzwoń:

tel: 737 375 679

e-mail: kontakt@gravity-alpinistyka.pl