Kategorie
alpinistyka przemysłowa

Zbliża się masowy demontaż reklam w Gdyni — uchwała krajobrazowa na ostatniej prostej

Każde duże polskie miasto opracowuje własną uchwałę krajobrazową, która ma ograniczyć reklamowy chaos w przestrzeni miejskiej.  Prace nad Gdyńską wersją uchwały krajobrazowej są już na ostatniej prostej, w czerwcu uchwała  ma być przegłosowana przez Radę Miasta Gdyni. A to oznacza masowy demontaż reklam ze strefy zaostrzonego rygoru wizualnego.

Gdynia zostanie podzielona na 2 strefy.

Strefa A (zaostrzonego rygoru wizualnego) obejmować będzie między innymi: centralny obszar miasta w tym śródmieście, obszary dziedzictwa kulturowego, zespoły przestrzenne wpisane do rejestru zabytków oraz obszary o wysokiej wartości urbanistycznej, architektonicznej i widokowej. 

Strefa B (rygoru wizualnego) obejmuje pozostałą część Gdyni.

Co jeszcze się zmieni?

  1. W strefie zaostrzonego rygoru wizualnego, czyli w strefie A, tablice oraz urządzenia reklamowe dużego formatu będą musiały zniknąć.
  2. Projekt ustawy zakłada również oddalenie dużych nośników reklamowych od skrzyżowań i krawędzi jezdni wzdłuż pasa drogowego, by poprawić czytelność znaków drogowych i informacji miejskiej.
  3. Wieszanie reklam i banerów na wszelkich ogrodzeniach i płotach będzie zakazane.
  4. W ustawie znalazł się również zapis dotyczący umieszczania tablic i szyldów na budynkach. Ich ilość zostanie mocno ograniczona oraz pojawi się konieczność dopasowania szyldu/tablicy do architektury budynku.
  5. Jeśli liczba szyldów na budynku jest większa niż 1 – wszystkie muszą być ujednolicone (wyglądem, sposobem wykonania, rozmiarem), zgrupowane oraz umieszczone wzdłuż 1 linii.

Cały tekst uchwały możesz przeczytać tutaj:

Projekt uchwały krajobrazowej dla obszaru Miasta Gdyni.

Gravity Alpinistyka Przemysłowa Sebastian Lieder

Szukasz firmy, która wykona demontaż reklam na terenie Gdyni? – zgłoś się do nas. 

Firma Gravity to doświadczony zespół alpinistów przemysłowych. Wszyscy nasi alpiniści mają duże doświadczenie w demontażu reklam i konstrukcji stalowych pod reklamy. 

Nasze usługi alpinistyczne opierają się o międzynarodowy system technik dostępu linowego IRATA, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz jakości wykonywanych przez nas prac alpinistycznych.

Pracując z doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą alpinistów przemysłowych masz pewność, że zlecona usługa zostanie zrealizowana sprawnie i w pełni profesjonalnie. Naszą ofertę usług alpinistycznych kierujemy zarówno do przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych.

Jeśli masz dla nas inne zlecenie na wysokości, napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Szczegóły naszej oferty znajdziesz tutaj: demontaż reklam Gdynia

tel: 737 375 679

e-mail: kontakt@gravity-alpinistyka.pl